jak-chronic-swoje-dane

Pomimo braku kaszlu czy narzekania na ból przewodów, jeżeli odpowiednio go nie zabezpieczymy, nasz komputer może paść ofiarą wirusów. Jest to kwestia, na którą nie powinno się patrzeć z przymrużeniem oka, gdyż są w stanie zniszczyć nie tylko znajdujące się na dysku dane, ale także uszkodzić hardware.

Jednym z problemów dotyczących wirusów jest to, że regularnie wypuszczane są coraz to nowe, zatem należy trzymać rękę na pulsie.

Zagrożenie w sieci

jak-wyleczyc-komputer

Nie musisz wcale być przedsiębiorcą skrywającym sekrety sukcesu, celebrytą czy dopiec jakiemuś programiście, by stać się potencjalnym celem złośliwego oprogramowania. Najpopularniejszy system operacyjny, czyli Windows, co prawda regularnie poprawia standardy dotyczące bezpieczeństwa jego użytkowania, lecz w dalszym ciągu często okazują się one jednak niewystarczające.

Rady względem bezpieczeństwa:

Używaj Firewalla
Jest to wbudowana w system zapora, która działa na zasadzie filtra. Nie wymaga od użytkownika regularnego sprawdzania, gdyż pracuje w tle, skąd monitoruje połączenia, spośród których blokuje te podejrzane.

Zainstaluj program antywirusowy
Do wyboru mamy zarówno te darmowe, jak i płatne. Dodatkowo chronią komputer, wychwytując to, co czasami przecieknie przez luce w wirtualnej zaporze. Większa część użytkowników decyduje się na to, by jednak nie płacić za dodatkową ochronę – jeżeli zaś chodzi o darmowe programy antywirusowe, to najczęściej polecany jest Avast Free Antivirus oraz Panda Free Antivirus.

Dodatkowo, można zdecydować się na dodatkową ochronę przeglądarki, przy pomocy której jest się zabezpieczonym przed rozmaitymi próbami wyłudzeń. Stosowane do tego programy, to np. McAfee SiteAdvisor czy Malware Anti-Exploit Free.